• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Turystyka Zdrowotna - studia II stopnia - stacjonarne

Szczegóły
Kod TTZ-SM
Jednostka organizacyjna Wydział Turystyki i Rekreacji
Kierunek studiów Turystyka Zdrowotna - II stopień
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 70
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej
Godziny otwarcia sekretariatu 10:00-14:00
Adres WWW https://wtir.awf.krakow.pl
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

O kierunku Turystyka Zdrowotna – studia II stopnia

 Studia na kierunku „Turystyka Zdrowotna” pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu organizowania turystyki zdrowotnej, tworzenia produktów, programów profilaktyczno-zdrowotnych i rekreacyjnych dostosowanych do potrzeb kuracjuszy i turystów wynikających z naturalnych procesów rozwojowych, w świetle współczesnych przemian stylu życia, nowych trendów rynku turystycznego i zagrożeń środowiskowych.

 Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w instytucjach, przedsiębiorstwach i uzdrowiskach jako specjaliści obsługi szeroko rozumianej turystyki zdrowotnej. Będą mogli pełnić funkcję konsultantów m.in. ds. promocji zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, prozdrowotnych form aktywności fizycznej czy nowoczesnych form terapii.

 Absolwenci będą mogli podjąć pracę jako specjaliści z zakresu kształtowania oferty uzdrowisk oraz spa i wellness, zarządzania takimi obiektami i ośrodkami, z zakresu technik coachingowych i innowacyjnych produktów prozdrowotnych. Będą mogli podjąć także zatrudnienie jako menadżerowie ds. oferty czasu wolnego w ośrodkach spa i wellness oraz uzdrowiskach, doradcy z zakresu obsługi turystów i kuracjuszy oraz zarządzania produktami prozdrowotnymi skierowanymi do szczególnych grup klientów takich jak osoby z niepełnosprawnościami czy seniorzy. Zdobędą umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji operacyjnych, doradczych, kierowniczych w branży, a także organizowania i programowania zajęć profilaktyczno-zdrowotnych i rekreacyjnych dla osób przebywających m.in. w ośrodkach spa i wellness czy uzdrowiskach. Zdobędą umiejętności niezbędne do zorganizowania i przeprowadzenia wszelkiego typu indywidualnych i grupowych aktywności, szczególnie związanych z aspektem zdrowotnym, estetyką ciała, kondycją fizyczną i psychospołeczną.

 Absolwenci uzyskają kompetencje do zaprogramowania i realizacji pobytów turysty i kuracjusza m.in. w miejscowościach uzdrowiskowych w oparciu o istniejący potencjał walorów turystycznych z jednej strony, a potrzeby klienta z drugiej. Będą przygotowani do tworzenia strategii produktów turystyczno-zdrowotnych oraz prowadzenia badań w zakresie rozwijania oferty prozdrowotnych usług turystycznych zarówno opartych na współpracy ze środowiskiem medycznym, w zakresie turystyki medycznej i uzdrowiskowej, jak i w obszarze turystyki aktywnej i zrównoważonej.

 Studia na kierunku Turystyka Zdrowotna umożliwią to zdobycie praktycznych umiejętności i kompetencji potrzebnych do prowadzenia firm obsługujących turystów zdrowotnych oraz są zgodne z oczekiwaniami współczesnego i dynamicznie zmieniającego się rynku turystyki zdrowotnej.

 Absolwenci są przygotowani do podejmowania wyzwań badawczych i kontynuacji edukacji na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

Szczegóły: Turystyka Zdrowotna - studia II stopnia

 


Średnia arytmetyczna ocen (do dwóch miejsc po przecinku) uzyskana w trakcie studiów licencjackich, kierunków: Turystyka i Rekreacja, Turystyka Przygodowa, Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką, Wychowanie Fizyczne, Kultura Fizyczna Osób Starszych, Fizjoterapia, Terapia Zajęciowa, Kosmetologia oraz kierunków pokrewnych.