• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Management w organizacjach czasu wolnego- studia II stopnia - stacjonarne

Szczegóły
Kod TTM-SM
Jednostka organizacyjna Wydział Turystyki i Rekreacji
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 70
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej
Godziny otwarcia sekretariatu 10:00-14:00
Adres WWW https://wtir.awf.krakow.pl
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

O kierunku Management w organizacjach czasu wolnego – studia II stopnia

Absolwenci uzyskują tytuł magistra.Studia na kierunku „Management w Organizacjach Czasu Wolnego” mają przygotować absolwenta do podjęcia pracy zawodowej na poziomie menadżerskim w podmiotach zajmujących się świadczeniem usług związanych z tymi dziedzinami aktywności ludzi, które odnoszą się do szeroko pojętego czasu wolnego. W szczególności chodzi o stanowiska na różnych szczeblach menadżerskich (kierowniczych), dla których zakres obowiązków obejmuje: zarządzanie przedsiębiorstwami i innego typu organizacjami oraz zarządzanie projektami związanymi z ideą zagospodarowania czasu wolnego, jak również stymulowaniem społeczności lokalnych do aktywności w czasie wolnym i kreowania działalności w tym zakresie.

Absolwenci kierunku mogą pracować w szeroko rozumianym sektorze usług czasu wolnego – rekreacji, sporcie, rozrywce, czy kulturze. Zagadnienia teoretyczne i praktyczne realizowane na zajęciach pozwolą zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne potrzebne w przewodzeniu społecznościom lokalnym i objęciu stanowiska menadżerskiego w istniejących na rynku firmach związanych z czasem wolnym. Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia samodzielnych, jak i zespołowych badań naukowych zmierzających do poszerzenia wiedzy co do znaczenia, specyfiki i sposobów funkcjonowania współczesnych organizacji zaspokajających potrzeby i pragnienia ludzi związanych z czasem wolnym. Przygotowanie to wzmocni kompetencje absolwenta na rynku pracy i przyczyni się do jego konkurencyjności.

Absolwent będzie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach branży rekreacyjnej, sportowej, kulturalnej i rozrywkowej, takich jak: centra sportowe i rekreacyjne, centra kulturalne, czy centra rozrywki, w tym parki tematyczne, czy m.in. resorty wypoczynkowe. Studia przygotują również do pracy w firmach, które w ramach HR proponują swoim pracownikom korzystanie z usług czasu wolnego oraz tych związanych z branżą MICE, jak również w podmiotach obsługujących imprezy masowe, czy m.in. okolicznościowe. Studia przygotowują także do pracy w ramach rozmaitych jednostek administracji rządowej i samorządowej, a także m.in. różnego typu organizacjach non-profit, fundacjach, czy placówkach prowadzących działalność w zakresie czasu wolnego (stowarzyszeniach kultury fizycznej, domy kultury, zarówno miejskie, jak i gminne, centra dla seniorów i te dotyczące innych inicjatywach lokalnych).

Istotnym elementem kształcenia na kierunku „Management w Organizacjach Czasu Wolnego” jest przygotowanie absolwentów do funkcji kierowniczych, przejawiających się w budowaniu i kierowaniu pracą zespołu z wykorzystaniem elementu mentoringu oraz planowaniu rozwoju w organizacjach czasu wolnego.

  Absolwenci są przygotowani do podejmowania wyzwań badawczych i kontynuacji edukacji na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

Szczegóły: Management w organizacjach czasu wolnego

 

 

 


o