Wychowanie Fizyczne - studia I stopnia - stacjonarne


W mocy od: 4 kwietnia 2022

Zasady kwalifikacji

1. Dla kandydatów podstawą oceny będzie wynik matury z części pisemnej – poziom podstawowy lub rozszerzony z trzech wybranych przedmiotów, spośród: języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, historii. Wyniki egzaminu maturalnego, z przedmiotu zdawanego na poziomie podstawowym, przeliczane są na punkty wg zasady: 1% = 1 pkt. Gdy przedmiot zdawany jest na poziomie rozszerzonym, wyniki przeliczane są na punkty wg zasady: 1% = 1,5 pkt. Przeliczone wartości punktowe dla wybranych trzech przedmiotów są sumowane.

2. Dla kandydatów ze „starą” (zdawaną do 2004 roku) maturą podstawą oceny jest wynik matury z części pisemnej języka polskiego i części pisemnej dowolnego przedmiotu dodatkowego. Wyniki z wyżej wymienionych przedmiotów zostaną zamienione na wartości procentowe zgodnie z formułą przedstawioną w tabelce, a następnie przeliczone na punkty wg zasady: 1% = 1,5 pkt i zsumowane.

3. Egzamin ze sprawności fizycznej obejmuje pływanie na dystansie 50 metrów. Uzyskanie czasu powyżej 1 min 20 s dla kobiet i 1 min 10 s dla mężczyzn jest równoznaczne z oceną niedostateczną i wyeliminowaniem kandydata z dalszego postępowania kwalifikacyjnego (kandydat wykonuje jedną próbę).

4. Posiadanie aktualnej klasy mistrzowskiej międzynarodowej, klasy mistrzowskiej lub I klasy sportowej w dyscyplinach reprezentowanych przez Polskie Związki Sportowe, znajdujące się w  aktualnym wykazie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (wykaz) jest jednoznaczne z przyznaniem punktów preferencyjnych zgodnie z poniższą zasadą:

  • 300 pkt – klasa sportowa mistrzowska międzynarodowa [MM],
    200 pkt – klasa sportowa mistrzowska [M],
    100 pkt – klasa sportowa I.

Zaświadczenia o posiadanej klasie sportowej wydają Polskie Związki Sportowe, znajdujące się w aktualnym wykazie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zaświadczenie o klasie sportowej powinno być wydane zgodnie z kpa i musi zawierać: datę wystawienia dokumentu, liczbę dziennika instytucji wydającej dokument, rodzaj klasy sportowej, podstawę nadania klasy sportowej (za jakie osiągnięcia sportowe), podpis i pieczęć prezesa, sekretarza generalnego lub osoby upoważnionej zgodnie z kpa, pieczęcie (jak w dokumentach wychodzących z danej instytucji). Klasa mistrzowska międzynarodowa i klasa mistrzowska zachowuje ważność przez trzy lata od daty jej uzyskania (do końca roku kalendarzowego), pierwsza klasa sportowa przez dwa lata od daty jej uzyskania (do końca roku kalendarzowego). O ważności klasy sportowej uzyskanej za granicą decyzję podejmie UKR.

5. O ostatecznej pozycji kandydata na liście, według której podejmowana jest przez UKR decyzja o przyjęciu na studia, decyduje suma punktów za wynik matury i za klasę sportową.

6. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych szczebla centralnego po złożeniu odpowiedniego zaświadczenia i po zdaniu egzaminu sprawnościowego - będą przyjmowani na studia.

 NA EGZAMIN SPRAWNOŚCIOWY NALEŻY PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ DOKUMENT TOŻSAMOŚCI ORAZ ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA UPRAWNIONEGO DO PRZEPROWADZANIA BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH O BRAKU PRZECIWSKAZAŃ DO PODJĘCIA STUDIÓW NA ww. KIERUNKU!! 

SKIEROWANIE DO LEKARZA UPRAWNIONEGO DO PRZEPROWADZANIA BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH JEST DOSTĘPNE NA PROFILU KANDYDATA (po zaksięgowaniu opłaty przez bank)  W ZAKŁADCE "ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE" następnie trzeba kliknąć "DOKUMENTY I DALSZE KROKI". 

WYKAZ PLACÓWEK, KTÓRE WYKONAJĄ BADANIE BEZPŁATNIE NA PODSTAWIE NASZEGO SKIEROWANIA:  Badania lekarskie (awf.krakow.pl)