Rekrutacja 2025/2026

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Health Tourism

Details
Code TTZ-SM
Organizational unit WTiR
Field of studies Health Tourism
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 70
Duration 4 semesters
Recruitment committee address
Office opening hours 10:00-14:00
WWW address https://wtir.awf.krakow.pl
Required document
  • Higher education
  Ask a question
Phase 1 (23.06.2025 00:00 – 24.07.2025 23:59)

O kierunku Turystyka Zdrowotna – studia II stopnia

Studia na kierunku „Turystyka Zdrowotna” pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu organizowania turystyki zdrowotnej, tworzenia produktów, programów profilaktyczno-zdrowotnych i rekreacyjnych dostosowanych do potrzeb kuracjuszy i turystów wynikających z naturalnych procesów rozwojowych, w świetle współczesnych przemian stylu życia, nowych trendów rynku turystycznego i zagrożeń środowiskowych.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w instytucjach, przedsiębiorstwach i uzdrowiskach jako specjaliści obsługi szeroko rozumianej turystyki zdrowotnej. Będą mogli pełnić funkcję konsultantów m.in. ds. promocji zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, prozdrowotnych form aktywności fizycznej czy nowoczesnych form terapii.

Absolwenci będą mogli podjąć pracę jako specjaliści z zakresu kształtowania oferty uzdrowisk oraz spa i wellness, zarządzania takimi obiektami i ośrodkami, z zakresu technik coachingowych i innowacyjnych produktów prozdrowotnych. Będą mogli podjąć także zatrudnienie jako menadżerowie ds. oferty czasu wolnego w ośrodkach spa i wellness oraz uzdrowiskach, doradcy z zakresu obsługi turystów i kuracjuszy oraz zarządzania produktami prozdrowotnymi skierowanymi do szczególnych grup klientów takich jak osoby z niepełnosprawnościami czy seniorzy. Zdobędą umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji operacyjnych, doradczych, kierowniczych w branży, a także organizowania i programowania zajęć profilaktyczno-zdrowotnych i rekreacyjnych dla osób przebywających m.in. w ośrodkach spa i wellness czy uzdrowiskach. Zdobędą umiejętności niezbędne do zorganizowania i przeprowadzenia wszelkiego typu indywidualnych i grupowych aktywności, szczególnie związanych z aspektem zdrowotnym, estetyką ciała, kondycją fizyczną i psychospołeczną.

Absolwenci uzyskają kompetencje do zaprogramowania i realizacji pobytów turysty i kuracjusza m.in. w miejscowościach uzdrowiskowych w oparciu o istniejący potencjał walorów turystycznych z jednej strony, a potrzeby klienta z drugiej. Będą przygotowani do tworzenia strategii produktów turystyczno-zdrowotnych oraz prowadzenia badań w zakresie rozwijania oferty prozdrowotnych usług turystycznych zarówno opartych na współpracy ze środowiskiem medycznym, w zakresie turystyki medycznej i uzdrowiskowej, jak i w obszarze turystyki aktywnej i zrównoważonej.

Studia na kierunku Turystyka Zdrowotna umożliwią to zdobycie praktycznych umiejętności i kompetencji potrzebnych do prowadzenia firm obsługujących turystów zdrowotnych oraz są zgodne z oczekiwaniami współczesnego i dynamicznie zmieniającego się rynku turystyki zdrowotnej.

 Absolwenci są przygotowani do podejmowania wyzwań badawczych i kontynuacji edukacji na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

 

 


W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się średnią ważoną ocen (do dwóch miejsc po przecinku) uzyskaną w trakcie studiów licencjackich/jednolitych magisterskich, kierunku Turystyka i Rekreacja oraz kierunków, których absolwenci uzyskali efekty kształcenia umożliwiające kontynuowanie nauki na studiach drugiego stopnia kierunku Turystyka Zdrowotna.

Średnia ważona ocen obejmuje oceny z egzaminów i zaliczeń z przedmiotów kończących się zaliczeniem z oceną, przewidzianych planem studiów; do średniej nie wlicza się ocen uzyskanych z pracy duplomowej/magisterskiej i egzaminu dyplomowego/magisterskiego.